راهنمای خرید سیمان

راهنمای خرید سیمان

راهنمای خرید سیمان موضوعی است که به دلیل تنوع قیمت براساس شرایط و ضوابط مختلف، نوع سیمان، برند تولید کننده و مواردی دیگر قابل تغییر است. ابتدایی ترین موضوع در مورد خرید سیمان و راهنمایی در مورد آن، خرید سیمان از بازار بورس و یا خرید از بازار آزاد است. پس با این تفاسیر ما قصد داریم در سایت گروه نیلو بهترین و کامل ترین مقاله برای “راهنمای خرید سیمان” را در اختیار شما قرار دهیم و سعی کنیم تا مطالعه این مقاله نیاز شما را به بررسی سایر مقالات مشابه برطرف کرده و باعث شود بهترین خرید سیمان را با بهترین شرایط ممکن انجام دهید.

راهنمای کامل خرید سیمان

همانطور که گفته شد در حال حاضر سیمان را باید یا از بازار بورس خریداری کرد و یا از افرادی که در بازار آزاد دارای این محصول هستند دریافت شود. معمولا خرید عمده سیمان بهتر است از طریق بورس کالا، که در ادامه آن را بررسی می کنیم انجام شود. دلیل این بهتر بودن در قسمت بعد بررسی می شود. با این حال ممکن است که به هر دلیلی نتوان سیمان را از بورس خرید پس باید به بازارآزاد رفت و سیمان مورد نظر را از افراد دارای این محصول (که با سرمایه شخصی از بازار بورس خریده اند و در بازار آزاد با رعایت قوانین و مقررات قیمتی می فروشند) خریداری شود. باید گفت که بخشی از این افراد داری سیمان اقدام به طراحی سایت برای فروش سبمان خود کرده اند که گروه نیلو یکی از بهترین و متخصص ترین سایت های بررسی کننده انواع سیمان برای مصرف کننندگان است.

خرید سیمان از بازار بورس کالا

ورود سیمان به بورس کالا یکی از مهمترین اتفاقات توسعه اقتصادی در ایران بوده است. عرضه سیمان در بورس کالا شروعی برای پایان قیمت گذاری دستوری این کالای حیاتی و مهم در بازار داخلی و در آینده در بازار صادراتی و بین‌المللی بوده است. با ورود سیمان به بازار کالا، قیمت بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود.

فرایند بورس کالا

معاملات خرید سیمان در بورس کالا در چهار مرحله به شرح زیر انجام می‌شود:

 1. اولین قدم این است که مشتری درخواست خرید یا فروش را به کارگزار یا نماینده او ارسال کند. کارگزار نیز سفارش مشتری را در تالار معاملات ثبت می‌کند.
 2. در مرحله دوم سفارش مشتری در تالار فروش به روش حراج حضوری اجرا می‌شود. پس از انجام این مرحله، ناظر معاملات معامله را در شبکه کامپیوتری بورس کالا ثبت می‌کند.
 3. پس از ثبت معامله، مرحله سوم معامله آغاز می‌شود که طی آن در اتاقی پس از پردازش اطلاعات، گزارش نهایی را که شامل وضعیت سپرده‌های مورد نیاز، تسویه روزانه و کارمزد معاملات می‌باشد تهیه و برای کارگزاران ارسال می‌ گردد.
 4. در مرحله چهارم، در اتاق تصمیم گیری با تمامی کارگزاران تسویه حساب می‌کند. کارگزار نیز حساب‌های خود را با مشتری تسویه می‌کند و اعلان تراکنش را برای مشتری ارسال می‌کند.

در کل باید برای خرید سیمان که 4 مرحله (قبلی) را برای کارگراز خرید دارد، برای متقاضی سیمان با مراحل زیر اجرایی شود:

 • تکمیل فرم درخواست خرید
 • بررسی امکان خرید
 • واریز پیش پرداخت
 • خرید کالا
 • ارسال اطلاعیه خرید
 • واریز مابقی وجه
 • تسویه حساب با پایاپای
 • تعیین پیمانکار حمل بار
 • پیگیری دریافت ثبت سفارش از فروشنده
 • دریافت حواله
 • پیگیری خریدار برای حمل کالا
 • پیگیری خریدار در خریدهای سلف

خرید سیمان در بازار آزاد

اگر به هر دلیل شرایط خرید سیمان از بازار بورس کالا را ندارید، باید به دنبال تامین کننده سیمان خود در بازار آزاد باشید. در این صورت باید به دو صورت زیر به دنبال فروشنده سیمان بگیرید. این فروشنده نیز خودش با حضور و فعالیت در بازار بورس کالا، اقدام به خرید سیمان کرده است تا با فروش آنها براساس ضوابط موجود در بازار فیزیکی و اقتصادی برای خود کسب درآمد کند. گفتنی است که خرید سیمان توسط این فروشنده باید از بازار بورس صورت بگیرد تا فروش سیمان در بازار آزاد برای وی با آورده مالی و سود همراه باشد، وگرنه سود مالی خرید سیمان از بازار آزاد و فروش مجدد به متقاضی اصلا کافی نیست.

خرید سیمان در بازار آزاد
خرید سیمان در بازار آزاد

جستجو در بازار آزاد

در این روش باید براساس تبلیغات صورت گرفته، تبلیغات دهانی به جا مانده از مشتریان راضی و ثابت فروشنده ی آزاد و یا بازاریابی درست به سیمان مورد نظر دست پیدا کرد. هر چند این مدل خرید نیز جای رقابت را دارد و دارای قوانینی برای قیمت گذاری است اما خوب جستجو و خرید به بهترین روش در این مدل خرید بسیار سخت و زمانبرتر است.

جستجو در بازار اینترنتی

بعضی از خریداران سیمان از بازار بورس به جای حضور در بازار فیزیکی (و یا در کنار این بازار) اقدام به راه اندازی سایت و فروش سیمان خریداری شده از این طریق می کنند. در این صورت با راه اندازی یک سایت و رعایت اصول بهینه سازی سایت برای موتور جستجو و یا SEO می توان به صفحه اول موتور جستجو (که مهمترین آن گوگل است) رسید. در این صورت با جستجو سیمان (به صورت کلی) و یا با نام اختصاصی (نام و نوع محصول مورد نظر) در موتور جستجو و رسیدن به ثبت سفارش سیمان می توان سیمان مورد نظر را بررسی کرد و اقدام به ثبت سفارش نمود.

مزیت سفارش سیمان به روش اینترنتی در این است که بدون محدودیت زمانی، محدودیت مکانی می توان سیمان مورد نظر را دید، سیمان تولید شده توسط برندهای مختلف (در نوع مورد نظر را) بررسی کرد. بعلاوه که در این روش امکان بررسی ویژگی های سیمان به بهترین حالت ممکن است.

سایت گروه نیلو نیز به همین دلیل و برای انجام همین کار صورت گرفته است. در این سایت 9 مدل سیمان تولید شده توسط تمامی برندهای تولید سیمان در ایران وجود دارد. تکمیل ویژگی های تخصصی هر سیمان توسط تیم کارشناسی بخش سیمان گروه نیلو تکمیل شده تا ویژگی هایشان به صورت کامل در سایت قرار گیرد و متقاضی با دید کامل و باز به بررسی و خرید سیمان در این سایت بپردازد. بعلاوه باید گفت که امکان خرید سیمان به 2 صورت پاکت و فله در این سایت باعث شده تا دست خریدار برای انتخاب به بهترین شکل ممکن باز باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *