بهترین سیمان برای استخر

بهترین سیمان برای استخر

بهترین سیمان برای استخر یا به صورت کامل تر، بهترین سیمان برای آب بندی و عایق سازی استخر یکی از موضوعات مهم و کاربردهای پرطرفدار سیمان است که بر درجه اهمیت این محصول استراتژیک و مهم افزوده است. این موضوع زمانی مهمتر می شود که رقیب های جایگزین زیادی برای عایق سازی کف استخر وجود داشته و مصرف کننده باید با بررسی درست بهترین گزینه را برحسب شرایط موجود انتخاب کند. بنابراین ما در این مقاله هر آنچه در رابطه با عایق سازی کف استخر با سیمان نیاز است را برای شما مطرح می کنیم تا این مقاله از سایت گروه نیلو بهترین مثاله ممن برای بررسی این موضوع شود.

بررسی عایق سایزی استخر با سیمان

آب بندی استخر با سیمان یکی از سخت ترین مراحل آماده سازی استخر است. زیرا استخرها به مواد عایق رطوبتی نیاز دارند که در برابر فشار آب و مواد خورنده بیشترین مقاومت را داشته باشند. استفاده از عایق رطوبتی مناسب در این مورد می تواند به عمر استخر کمک زیادی بکند.

بهترین عایق برای استخر باید به گونه ای باشد که سطحی ضد آب داشته داشته و تمامی لوله ها و مجاری را در برابر رطوبت و مواد شیمیایی محافظت کند. در عین حال باید از نفوذ آب های زیرزمینی از طریق پوسته استخر جلوگیری نماید. اگر استخر سیمانی به درستی آب بندی شده باشد، می توان به راحتی پوشش های انتهایی مانند کاشی و سرامیک را روی آن نصب گردد.

کف استخر و سایر مخازن ساخته شده از سیمان را می توان با استفاده از عایق رطوبتی انعطاف پذیر سیمانی واترپروف کرد. این ماده غشاء کننده برای پوشاندن کلیه سطوح سیمانی، ترک های مویی ریز و نشتی های بزرگتر قابل استفاده است.

مراحل عایق سازی استخر با سیمان

در رابطه با بهترین روش عایق بندی استخر سیمانی دو روش موجود است. یکی اینکه هنگام آماده سازی ملات سیمانی داخل آن از مواد ضد آب کننده مثل کریستال شونده یا سایر مواد مشابه استفاده گردد. و یا اینکه پس از آماده سازی استخر، یک لایه ضد آب از عایق رطوبتی نانو یا رنگ های مقاوم در برابر رطوبت را روی آن اعمال کنیم . استفاده از 2 روش فوق در کنار هم می تواند یک سطح کاملا مقاوم را در برابر رطوبت را به همراه داشته باشد.

مراحل عایق سازی استخر با سیمان
مراحل عایق سازی استخر با سیمان

مراحل عایق سازی استخر با سیمان نیز به شرح زیر است:

1.آماده سازی مواد لازم

قبل از آب بندی استخر سیمانی باید مواد لازم بررسی شود. موادی که استخر شما برای عایق سازی به آنها نیاز دارد. مواد مورد نظر همان موادی است که در قسمت های قبل آنها را بررسی کرده ایم.

2. آماده سازی استخر برای اجرا عایق سازی

سطح بتنی و پله های بتنی استخر باید به خوبی تمیز و عاری از هر گونه آلودگی باشد تا در زمان اجرا عایق سازی بتوان به بهترین شکل ممکن آن را پیداسازی کرد.

3.هر گونه عیب و ایراد باید رفع شود

این موضوع کاملا منطقی است. همانطور که در هر شرایط برای ساخت استخر اقدام بع رفع عیوب می شود، در ساخت استخر سیمانی نیز همان روش با همان دقت باید صورت بگیرد. مخصوص که در عایق سازی استخر با سیمان هر گونه کاستی باعث از بین رفتن هزینه ها خواهد شد.

4.استفاده از عایق رطوبتی برای استخر

عایق رطوبتی باید در دو مرحله روی سطح اجرا شود و تا استفاده از یک استخر با کیفیت در ذهن شنا کنندگان بماند. اطمینان حاصل کنید که استخر شما در برابر خوردگی و آب های زیرزمینی کاملاً مقاوم داشته و هیچ راه نفودی از ان ها به داخل استخر وجود ندارد. برای آب بندی سطحی بزرگ استفاده از عایق رطوبتی مایع باعث سرعت بخشیدن به این موضوع خواهد شد. زیرا با تجهیزاتی مانند اسپری که می توان آن را روی سطح پاشید، کیفیت عایق افزایش می یابد.

5. اجازه دهید سطح استخر خشک شود

برای آب بندی استخر سیمانی از مواد مختلفی استفاده می شود که برای نتسجه دادن آنها باید براساس شرایط محصول به کار رفته صبر کنید. این اطلاعات معمولا روی بسته بندی ماده به کار رفته موجود داست.

خصوصیات مهم برای استخر سیمانی عایق بندی شده

  • استخر باید در برابر فشار آب مثبت و منفی مقاومت باشد.
  • عایق رطوبتی باید در برابر تغییرات دما مقاومت داشته باشد.
  • در اثر اسیدیته و قلیاییت (pH) عایق نباید آسیب نبیند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *